Genital estetik nedir, vajina estetiği , labioplasti hymenoplasti, kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

 

 Kadınlar, genital organların doğumsal yapısı, normal vajinal doğumlar, enfeksiyonlar gibi fiziksel rahatsızlıklar sebebiyle ouluşan değişimler sonucu kendi genital organlarından hoşnut ve barışık olmayabilirler. Bu hoşnutsuzluk cinsel ilişkilerinde tatminsizliğe sebep olabilmekte ve kadın doğum uzmanlarına bu sorunun çözümü için başvurmaktadırlar . Bu durum en çok vajinal doğum yapmış kadınlarda doğum esnasında vajinal dokuların gerilmesine, genişlemesine ve daha sonra asla normal halinde dönmemesine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu durumda da tavsiyemiz bir jinekolog ile görüşerek eğer gerek var ise operasyona karar verilmesidir. Doğru karar verildiğinde yapılacak operasyon sonrasında da hastalar sonuçtan memnun olmaktadırlar ve cinsel açısından kendilerine olan öz güvenleri artmaktadır.

Genital yapı, genital estetik (vajina estetiği) için bir kaygı mı?

Kadınlarda doğuştan var olan ya da daha sonraları çeşitli doğum, travma gibi nedenlerle gelişen genital gölgedeki şekil ve yapı bozuklukları , kadının seksüel hayatını hatta günlük yaşantısını olumsuz eykileyip bir kabusa dönüştürebilmektedir. Sonuç olarak zamanla cinsel ilişkiden soğuma, cinsel ilişkiden kaçınma hatta takıntı şeklinde cinsel organının yapısını düşünme, utanma veya anksiyete gibi ciddi sorunlar da ortaya çıkabilmektedir. Oysa sağlıklı ve mutlu bir cinselliğin yaşanması , öncelikle kadının  kendine duyduğu özgüven ile doğrudan alakalıdır. Partneri tarafından beğenildiğini hissetmek de cinsel yaşamda önemi bir rol oynamaktadır. Seks ten  kaçınan veya cinsel ilişkiden yeterince haz alamadığından şikayetçi olan  kadınların sorunlarının altında yatan en önemli nedenlerden biri, cinsel organlarıyla ilgili estetik kaygıların olmasıdır.

Genital estetik sorunlar en sık   ne şekilde olmaktadır? Küçük dudaklarda düzeltme ve vajina estetiği, labioplasti ameliyatı nasıl yapılır?

Genital estetik sorunlardan en sık rastlananları, dış ve iç dudakların büyüklüğü, asimetrik olmaları  ve sarkmalardır. İç dudaklar (labia minora), klitorisin üst kısmından başlayıp vajina girişinin altına kadar uzanan kıvrımlı deri yapılarıdır. Bazı kadınlarda iç dudakların dış dudaklardan biraz taşması doğal olarak kabul edilsede ancak dış dudaklardan sarkacak şekilde uzun olması tıbben önemli bir sorun yaratmasa da estetik görüntüyü bozarak kadını rahatsız ederek genital estetik ameliyatı için arayışlara itebilmektedir.. kadınlarda bazen dış dudaklar , büyük dudaklar yani diğer ismi ile labium majuslar doğumsal  olarak normalden uzun,iri  ve büyük olabilir. Bu gibi anatomik yapısal bozukluklarda  cinsel ilişki sırasında penisin itmesi ile labiumlar gerilebilir ve bu da ağrıya sebebiyet veremektedir. Küçük dudakların büyüklüğü nedeniyle dar kıyafetler ve pantolonlar giyemeyen ,istediği iç çamaşırı kullanamayan, mayo giymek istemediği için rahatlıkla çıkamayan hatta kocasından utanıp yataktayken ışıkları karartıp partnerlerine de çıplak görünmek istemeyen kadınlar vardır. Aynı sorunlar hatta daha sık olarak  dış dudakların asimetrik olması durumu (dış genital dudaklardan biri büyük diğeri küçük olması) da hem psikolojik hem de yapısal olarak cinsel hayatı olumsuz etkileyebilmektedir. Bu gibi genital estetik sorunlarının olduğu  durumlarda tedavi ve kozmetik amaçlı estetik cerrahi ile labiumlar normal boyutlarına indirilebilir, bu ameliyatlara “vajina estetiği” veya “labioplasti ameliyatı” dnmektedir.

Vajina estetiği ( genital estetik ameliyatı), labioplasti ameliyatı genellikle doktorun tercihine göre lokal  (bölgesel uyuşturma) veya genel anestezi altında 30 - 35 dakika süren bri müdahale, operasyon olup burada kullanılan  dikişler kendiliğinden eridiği için n dikiş almaya da gerek yoktur. Küçük dudakları düzeltmek için yapılan bu ameliyat kızlık zarına zarar vermez, cinsel ilişkiye, orgazma, hamile  kalmaya ve normal  doğum yapmaya herhangi bir zararı veya engeli yoktur. Vajina estetiği, genital estetik ameliyatından  sonra idrar yapma ile ilgili bir sorun yaşanmaz ,ameliyat bölgesinde aşırı derecede  dayanılmaz derecede ağrı ve yanma olmaz. Genital estetik ameliyatı (labioplasti ameliyatı) sonrası yara iyileşmesi genellikle 7-10 günde  tamamlanır. Ameliyattan ortalama 1 ay sonra cinsel ilişkiye girilebilmektedir. Aradan 2-3 ay geçtikten sonra dıştan bakıldığında ameliyat izi genellikle fark edilmez

Vajina genişliği ve vajina estetiği, genital estetik ameliyatı ne zaman yapılmalıdır?

Kadınlarda sorun olan diğer bir  genital estetik sorunu da vajina genişliğidir. Vajina genişliği ve vajina bolluğu kadınların cinsel ilişki sırasında yeterince haz almalarını engeller. Üstelik cinsel bir sorun olan vajina genişliği  sadece bununla da kalmaz; kadınlar, genişleyen ve büyüjen vajinaları yüzünden idrar kaçırma, dışkılama sorunları  gibi sağlık problemleriyle de karşı karşıya kalabilir ve sıkıntı yaşayabilirler.

Vajina genişliğinin bir çok sebebi vardır. Vajina genişliği genetik olabileceği gibi doğumlara bağlı bazı kadınlarda normalde vajina büyük veya geniş olabilir. Fazla sayıda, sık cinsel ilişki, kürtaj , birden fazla doğum , doğumda bebeğin çok iri olması, vakumla doğum ,normal doğumdan sonra düzgün onarılmayan veya hiç onarılmayan yırtıklar veya doğum sonrası dikişlerde açılma olması, menapozda yaşın ilerlemesi ile beraber vajinada elastikiyet kaybı , doku sarkması olması vajinada genişlemelere, bollaşmaya,sarkmaya ve vajinal  gevşemelere neden olur. Genellikle doğumlara bağlı vajinal genişlik ile beraber idrar torbasında ve barsaklarda da vaginaya doğru sarkma meydana gelir, buna sistorektosel denmektedir. İdrar torbasında sarkma idrar kaçırma (üriner inkontinans), sık idrara çıkma, cinsel ilişkide ağrı ,disparoni,  gibi problemler ortaya çıkarabilmektedir. Vaginal genişleme aynı zamanda ilişki esnasında vaginada normal salgı artışını da engeller ve cinsel problemi daha da  arttırır. Sonuç olarak vajina gevşer,bollaşır  iç, dış genişliği artar ve cinsel haz alma azalır. Vajinadaki genişleme ve  gevşeme aynı zamanda erkeğin duyacağı cinsel hazzı da azaltmaktadır.

Vajina estetiği, genital estetik yapılarak cerrahi olarak vajina daraltılmakta ve gevşemiş olan kas yapıları toparlayıp  düzeltilmektedir.Bu ameliyata “Vaginoplasti “ ameliyatı denmektedir. Eğer vajina duvarında da sarkma var ise bu ameliyat ile  sarkmış olan idrar torbası  ve rektumun normal pozisyonlarına göre tamir edilmesi, vajinadaki fazla dokuların çıkarılması ve eğer var ise  idrar tutamama gibi şikayetler ile birlikte vajinadaki genişlemeye bağlı olarak görülen cinsel fonksiyon bozukluğunun tamir edilmesi gerçekleştirilmektedir. Eğer sorun sadece vajina girişinde bir genişleme var ise operasyon lokal anestezi ile de hekim ve hastanın tercihine göre yapılabilir. Fakat vajina girişindeki genişlemeye ek olarak idar torbasında ve/veya rektumda da sarkma var ise ameliyat genellikle genel anestezi altında yapılır ve hasta 1-2 gün sonra normal yaşantısına dönebilir. Cinsel yaşantı ise ortalama bu tür ameliyatlardan sonra 3-4 hafta  sonra başlayabilir. Hastalığın ilerlemiş durumlarında rahim de aşağıya doğru sarkabilir  (desensus uteri veya prolapsus uteri)ve vajinadan dışarıya çıkabilir. Bu gibi durumlarda vajinal yoldan rahimin alınması gerekebilir. Bu ameliyata “vajina histerektomi” denmektedir.

Vajina anatomisini bozan bir diğer sebep de doğum sırasında kontrolsuz yırtılmayı engellemek için cerrahi olarak yapılan kesi yani epizyotomi işlemi sonrası kötü onarıma bağlı oluşan skatris ve vajina girişnde oluşan çöküntü, kabarık ya da kötü görünümlü izlerdir. Burada gelişen bu nedbe dokusu hem kadının hem de erkeğin cinsel tatminini engeleyebilmektedir. Bu izlerin düzeltilmesi için genellikle lokal ya da nadiren  genel anestezi altında var olan nedbe dokusu çıkartılır ve yara yerinde reaksiyona neden olmayan dikiş materyalleri ile yeniden estetik olarak dikilip düzeltilir. Aynı esnada eğer var ise doğumlara bağlı olarak gelişen vajen yırtıkları da tamir edilir.Ameliyat vajinanın tam anlamıyla iyileşmesi 3-4 haftayı bulmaktadır. Bu süreç içerisinde enfeksiyon gelişmemesi için kadının hijyen kurallarına özen göstermesi, yani tuvalet sonrası temizliğini vajinadan anüse doğru yapması ve cinsel ilişkiden kaçınması veibiyotiği kullanması gerekmektedir.

Kızlık zari Dikimi, Hymenoplasti Nedir?, Nasıl Yapılır?

Kızlık zarının tamiri (hymen tamiri) diğer ismi ile Hymenoplasti  pek çok kadın-doğum hekiminin karşılaştığı bir taleptir. Ülkemizde bu işlemin hukuksal boyutu tartışmalıdır. Ancak pekçok hekim bu işlemi etik bulmamaktadır ve yapmamaktadır. Teknik olarak kızlık zarı “kalıcı yöntem” olarak isimlendirilen “flep yöntemi” veya “geçici yöntem” olarak isimlendirilen “dikiş koyma yöntemi” şeklinde Kızık zarı tamiri yapılmaktadır. Başarısı yapılan işleme ve kadının vajina yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle bu işlem lokal anestezi ile yapılıp ağrısız ve acısız bir işlemdir.

Vajina Estetiği Fotoğrafları, Labioplasti Resimleri Video

Genital Estetik Ameliyatı Randevu..

GENİTAL ESTETİK, VAJİNA ESTETİĞİ ile ilgili sık sorulanlar 

Genital estetik ve vajina estetiği ile ilgili çok sayıda başvuru ve soru gelmektedir. Soruların bir kısmı Forum sayfamızda cevaplanmıştır. Sorulardan bir kısmı; genital estetik ücretli, vajina estetiği fiyatları, ücretleri nedir?

Labia minora, küçük dudakları küçültme düzeltme, labioplasti ameliyatı ücreti fiyatı nedir?

genital estetik ve vajen estetiği ne sıklıkla yapılmaktadır? küçük dudaklarım sarkık mı? ben bunu nasıl anlarım?

vajinam geniş , acaba orgazm olamamanın sebebi bu mu?

Vajina genişliği eşimi etkiler mi? genital estetik,vagina estetiği ameliyatı ne kadar sürer?

Yeni evlendim vehaznem dar ilişkiye giremiyorum ne yapabilirim?

Vajina genişletme ameliyatı yapılır mı?

genital estetik yani vajina estetiği, labioplasti ameliyatı olursam kızlık zarım zarar görürü mü?

 Bekaret im zarar görürü mü? bakireyim,genital estetik veya  vajina estetigi operasyonunu olabilirmiyim, kızlık zarına zararı olur mu?

genital estetik ve kızlık zarı dikimi  ( himenoplasti), tamiri nasıl yapılır,kızlık zarı dikimi fiyatları nedir?

Genital estetik ameliyatı öncesi ve sonrası küçük dudakların, labium minora görüntüleri resimleri var mı?

genital estetik vajna estetiği youtube video görüntüleri ?

siz vajina estetigi,genital estetik  vajinoplasti, himenoplasti  ve labioplasti ameliyatı yapıyormusunuz?

genital estetik sonrası normal seks hayatıma ne zaman  ve nasıl dönerim?

yapılan vagina estetigi operasyonu sonrası çok kanama ve  fazla ağrı olur mu, ağrı kesici , antibiyotik kullanılması gerekir mi?

labia majoralar, büyük dudakların nasıl kalınlaşmasını sağlarım?

Büyük dudak estetiği için silikon enjeksiyonu mu yapılmakta?

Vajinamda genişleme var hazne daraltma, vajina daraltma ameliyatı sonrası hastanede ne kadar süre  yatarım?

Genital estetik sırasında lokal anestezi mi yoksa tamamen anestezi mi uygulanmakta.idrar kaçırma , idrarımı tutamama sorunum var ne yamalıyım?orgazm sorunu yaşıyorum ve orgazm olamıyorum, vajinamda sorun var ne yapmalıyım.rahimde sarkma olduğu söylendi , ameliyatı nasıl olmakta?

Özel sigortam var vajen estetiği ameliyatını özel  sigortam ödüyor mu?

Yeni evlendim cinsel İlişkiye giremiyorum, vajinam dar, acaba vajinismus mu var?

Vajina genişletme ameliyatı yapılır mı. genital estetik, vagina estetiği ameliyatı ne kadar başarılı olmakta, tekrarda haznede genişleme olur mu?

Epilasyon Fiyatları,Lazer Epilasyon Aleti İğneli Epilasyon Aletleri İstenmeyen Tüyler Lazer Epilasyon Youtube Video,

Vajina estetiği resimleri Genital Estetik fiyatları Vajinoplasti,genital Cinsel Estetik Labioplasti Ameliyatı vajina estetiği fiyatı görüntüleri,

 Gibi çok sayıda genital estetik, vajina estetiği, labioplasti ameliyatı ve kızlık zarı dikimi, himenoplasti (hymenoplasti) hakkında gelen sorular forum sayfamızda kısmen cevaplanmıştır

Kadının genital yapısında kendisini hoşnut etmeyen bir kusur veya olumsuzluk var ise bu psikolojik olarak hem kendini, hem eşini hatta cinsel hayatını olumsuz etkileyebilmektedir. Genital organlarda kadınının sosyal ve cinsel yaşantısını olumsuz bir şekilde etkileyen en önemli unsurlardan biri de vajina gevşemesi, bollaşması ve vajen yapısının değişmesidir.Bu problemlerin yapılacak bir vajina daraltma ameliyatı( genital estetik, vajina estetiği) ile ortadan kalkması mümkündür.

Vajina daraltma nedir,

 Vajinoplasti veya tıbbi ismi ile vajinoplasty olarak da ismlendirilen bu vajina ameliyatı günümüzde bir çok kadın tarafından yaptırılmaktadır.Vajina bollaşması, gevşemesi sıklıkla normal doğum yapmış birçok kadında doğum esnasında gerilen ve genişleyen dokuların doğum sonrasında normale dönememesine bağlı olabileceği gibi normal doğum esnasında doğum kesisi olarak da isimlendirilen Epizyo kesinsin tam-doğru dikilmemesi veya tam iyileşmemesi sonucu da vajen genişlemesi olabilmektedir.

Bazı kadınlarda ise hiç doğum yapmamalarına rağmen bu bölgedeki kasların genetik yapısına bağlı olarak vajina normalden daha bol olduğundan dolayı bu kadınlar da vajina daraltma operasyonu nu tercih edebilmektedirler 

 Unutmamak gerekir ki yaş ilerledikçe genital doku ve kaslardaki yaşa bağlı gevşemeler bu yapıdaki bolluğu ve bozukluğu daha da arttıracaktır. Böyle durumlarda hem estetik görünümü düzeltmek , hem ileride oluşabilecek daha fazla bozuklukları engellemek hem de cinsel sağlığı ve yaşamı tekrar düzenlemek için vajinoplasti daraltma ameliyatı yapılmaktadır.

.........