Hergün  12.00 - 18.00
Pazar KAPALI
Whatsapp: 0539 8288152
 

Dolgu, Doku Dolgu Tedavisi, Maddeleri Ve Estetik

Doku dolgu tedavisi, dolgu tedavisi, doku dolgu maddeleri kırışıklık tedavisi


 

Estetikte Doku Dolgu Tedavisi Ve Doku Dolgu Maddeleri

Doku dolgu maddeleri kırışıklıklardan ve yaşlılık çizgilerinden kurtulmak,dudaklara yeni şekil  vermek amacıyla kullanılır. Bu uygulama insan cildinde normal olarak bulunan ve bulunduğu dokuya esneklik, sağlamlık veren hyalüronik asit denen doğal bir madde ile yapılmaktadır.

Hyalüronik asit vücutta doğal olarak zaten bulunmaktadır ve bu yüzden zamanla doğal olarak erir. Hyalüronik asit ciltte hacim yaratarak sağlıklı ve canlı bir görünüm verir.

Hyalüronik asit; berrak, renksiz, şeffaf bir jel olup, özel enjektörleri ile kolay ve ağrısız bir şekilde cildin içine enjekte edilir. Bu jel kırışıklık oluşmuş cilt bölgesini düzeltir, ona destek sağlar. Bu sayede kırışıklık anında düzelir.

Hyalüronik asit; yüzdeki kırışıklık ve yaşlanma çizgileri ile sivilce ve su çiçeği izlerinin yok edilmesinde kullanılır. Popüler bir kullanım alanı da, dudakların dolgunlaştırılması ve kalınlaştırılmasıdır.

Tedaviden önce hastalara uygulama şekli, iyileşmenin süresi, tedavinin muhtemel reaksiyonları hakkında bilgi verilmelidir. Bazı vakalarda tam düzelmenin gerçekleşmesi için ilave rötuş tedavisine gereksinim olduğu konusunda da bilgi verilmelidir. Hyalüronik asit ile tedaviden önce hastanın kırışıklık ve çizgileri iyice belirlenmeli ve değerlendirilmelidir.

Uygulama:

ü      Tedavi edilecek olan bölge alkol veya diğer bir antiseptik ile tedavi öncesinde temizlenmelidir.

ü      Hyalüronik asit, ince uçlu kendi özel enjektörleri ile uygulanır.

ü      Önceden test yapma ihtiyacı olmadığı için 30 dakikadan daha az bir sürede işlem

ü      tamamlanır.

ü      Sivilce ya da suçiçeği izleri gibi çukurcuklarda istenilen düzelmenin elde edilebilmesi için birkaç tedavi seansı gerekebilir. Ancak bu izler bir kez düzeltildiklerinde daha uzun süre düzelmeyi muhafaza edebilirler.

ü      Hyalüronik asit injeksiyonundan sonra, maddenin çevre dokulara uyumu için hafif masaj yapılabilir.

ü      Hyalüronik asit uygulandığı bölgede 6 ay kadar kalır. Daha sonra vücut bu maddeyi rezorbe eder. Düzelmenin sürebilmesi için 6 ay sonra enjeksiyonların tekrarı gerekir. Yeniden enjeksiyon ihtiyacı; tedavi edilen bölgeye, anatomik duruma ve kırışıklığın cinsine göre değişir.

ü      Allerjik ve enflamatuvar reaksiyonlar göstermez.

Uyarılar:

·         Hyalüronik asit, kan damarlarına enjekte edilmemelidir.

·         Gebelik ve emzirme dönemlerinde, bugüne kadar yapılmış kontrollü çalışmaların bulunmaması nedeniyle önerilmemektedir.

·         Hyalüronik asit, infeksiyon veya iltihap iyileşinceye kadar bu tür bölgelere uygulanmamalıdır.

·         Hyalüronik asit, 18 yaşından küçüklere uygulanmaz.

·         Hyalüronik asit injeksiyonları, injeksiyon yerinde geçici ağrı veya kızarıklığa neden olabilir.

 

Uz. Dr. Zekayi KUTLUBAY
Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı

 

...