Hergün  12.00 - 18.00
Pazar KAPALI
Whatsapp: 0539 8288152
 

Kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır, kızlık testi

 

Kızlık Bozulması nedir

Bekaret kaybı

Kızlık zarı cinsel birleşme, sert mastürbasyon, vajinadan içeri bir cisim sokulması, kaza ve bazı hastalıklar nedeniyle bozulmaktadır. Ancak bayanlar bazı durumlarda kızlık zarının bozulup bozulmadığına tam olarak karar verememektedir. Örneğin sürtünme ile ilişki denendiğinde bazen birkaç damla kan gelebilmekte bu da kişileri şüphede bırakabilmektedir. Kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır sorusunu soruyorsanız ilk olarak bozulma belirtilerinin sizde olup olmadığını kontrol etmeli, yine de şüpheli durum varsa doktorumuza başvurarak jinekolojik muayene olmalısınız. Çünkü bize bu şekilde başvuran hastalarımızda çoğunlukla muayenede zarın bozulduğu gözlenmektedir. Öte yandan, kesin bekâretimi kaybettim diyenlerde ise sadece minik zedelenmeler saptanmakta, zar bozulmamış olabilmektedir.

Kızlık Zarı Bozulmasının Belirtileri

Kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır konusunda en sağlam yöntem kızlık zarı muayenesidir. Ancak ortaya çıkan belirtiler az da olsa kişilere ipucu verebilmektedir. Bahsedilen ipuçlarından en önemlisi kanamadır. İlk cinsel ilişki ya da herhangi bir nedenle kızlık zarı bozulduğunda doku bütünlüğü bozulduğu için az da olsa kanama olmaktadır. Ancak bu kanama bazı kızlık zarı tiplerinde olmadığı için bazen de kızlık bozulmasa dahi zedelenmeden dolayı kanama olabileceği için çok da kesin bir belirti değildir. Diğer yandan kızlık zarı bozulduğunda yanma benzeri bir sızı oluşmaktadır. Bu hafif şiddette olmakla birlikte oldukça belirgindir. Yine kasıklarda aşağı çekilme hissi ve hafif bir ağrı belirteçler arasında yer almaktadır. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi tam emin olabilmek için kızlık zarı muayenesi şarttır.

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır?

Hymen muayenesi

Kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır merak edenlerin tam emin olmalarının yolu kızlık zarı muayenesidir. Muayene sırasında uzman doktor vajinayı üst dudakları hareket ettirerek kontrol etmekte ve kolayca kızlık zarının durumunu görebilmektedir. Bu uygulamanın yetersiz olduğu durumlarda içeri görüntüleme cihazlarının da gönderilmesi gerekebilmektedir. Yapılan jinekolojik muayene kesinlikle bekarete zarar vermemekte olup kişinin muayene öncesi daha dikkatli olunması için bakire olduğunu mutlaka iletmesi yerinde olmaktadır. Muayene ardından size en iyi yöntem belirlenerek kızlık zarı dikimi de yapılmaktadır.

Kızlık zarı muayenesi ve kızlık zarı dikimi için uzman hekimimizden randevu alarak sorununuza profesyonel çözüm bulabilirsiniz. Doktorumuz sizi anladığı için ilk olarak psikolojik rahatınız için güven vermektedir.

 

...