Hergün  12.00 - 18.00
Pazar KAPALI
Whatsapp: 0539 8288152
 

Penis Estetiği, Penis Büyütme Ameliyatı

 

Bazı erkeklerde penis  lerindeki standardın dışındaki farklılıklar estetik kaygıları ortaya çıkarmakta ve neticede psikolojik sorunlara yol açabilmektedir. Bu estetik kaygı basite de alınmalıdır. Mutlaka dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir. Aslında bu tip kaygıları olan insanların çoğu zaman kaygılarının yersiz olduğu yada sorunun psikolojik olduğu da akılda tutulmak şartıyla gerçekten bu konuda sorunu olan insanların bu problemlerinin de çözümsüz olmadığı bilinmelidir.
Yapılan bir takım cerrahi uygulamalar ile penis boyunun uzatılması yada kalınlığının artırılması mümkün olabilmektedir. Erkeklerde cinsel organ estetiği yani penis estetiği son yıllarda giderek artan bir yaygınlık kazanmakta ve bu şikayet ile bir çok erkek üroloji veya estetik cerrahi uzmanlarına başvurmaktadırlar.

Erkeklerde cinsel organları ile ilgili estetik kaygılar nelerdir?

-Penis uzunluğunun normalden kısa olması
-Penis kalınlığının normalden ince olması
-Penis doğrultusunun değişik yönlerde kıvrık olması
-Sünnet hatalarına bağlı gelişmiş şekil bozuklukları
-Penis ve civarı deri üzerinde gelişmiş ve görünümü bozan yapıda  kitle ve renk – pigment değişiklikleri,

Penis Estetiği İçin Başvuran Erkeklerin Kaygıları Ne Olmaktadır?

Nasıl ki bir kadın için neticede bir cinsel organ olan memelerinin büyüklüğü, küçüklüğü yada şeklinin normalin dışında olmasından rahatsız olabiliyor ise  bir erkeğin de peninsin yapısından rahatsız olması o kadar normaldir. Sonuç olarak penis in  standardın dışındaki farklılıkları estetik kaygıları ortaya çıkarmakta ve neticede psikolojik sorunlara yol açabilmektedir. Erkekler de doğal olarak bu şikayet ile üroloji uzmanlarına veya plastik cerrahlara  başvurmaktadırlar. Günümüzde gelişen cerrahi teknikler sayesinde erkelerde cinsel organlarında kalınlaştırma, uzatma, şeklinde düzeltmeler yapmak mümkündür. Bunun dışında yine şekil olarak tamamen normal olsa bile sertleşme sorunu “erektil disfonkisyon” olan  bir penise implant yerleştirerek onu fonksiyonel hale getirmekte de mümkün olmaktadır.

Yapılan bir takım cerrahi uygulamalar ile penis boyunun uzatılması yada kalınlığının artırılması mümkün olabilmektedir. Erkeklerde cinsel organ estetiği yani penis estetiği son yıllarda giderek artan bir yaygınlık kazandı. Estetik Plastik cerrahi uzmanlarına ve üroloji uzmalarına birçok insan bu amaçla müracaat etmekte ve bu amaçla yardım istemektedir.

Erkekler En Sık Hangi Şikayetler İle Penis Estetiği İçin Başvurmaktadırlar?

En sık müracat nedeni penis inceliği yani kalınlığın yetersiz olması ve penis boyunun kısa olduğunun düşünülerek boyunun uzatılması isteğidir ve halk arasına buna “penis büyütme” denmektedir.bazen anatomik olarak aslında kusur bulunmamasına rağmen kişi mutsuzdur. Cinsel organının normalden ince olduğunu düşünür. Bazı kimselerde kalınlığın normal olduğunu kabul eder fakat daha kalın olmasını istediğini ifade eder.
Penisi kalınlaştırmak amacıyla günümüzde en sıklıkla yağ enjeksiyonları, kompozit doku transferleri , dolgu maddeleri kullanımı yöntemleri kullanılmaktadır.

Uzunluk olarak kısa kabul edilen bir penisi de  uzatmak mümkündür. Bu amaçla kullanılan çeşitli cerrahi yöntemler mevcuttur. Bu işlemleri yapan cerrahın mutlaka bu konuda yeterli deneyiminin olması gerekir. Sonuç  olarak tanımlamak gerekirse penis uzunluğundaki yetersizlik ve penis çevre genişliğindeki yetersizlik bazı erkekler için bir stres kaynağı olabilmekte ve estetik anlamda önemli bir soruna yol açabilmektedir ve bunların da kısmen de olsa düzeltilmesi mümkündür.

Penis Estetiği Ameliyatı Erkeklere Cinsel Yaşamlarında Ne Gibi Olanaklar Sağlamaktadır ?

Günümüz plastik cerrahisinde ameliyatla penis büyütme ve penis uzatma mümkündür. İnce penisleri "lipofilling" denilen yağla doldurma yöntemi ile kalınlaştırmak mümkünse de bu, enfeksiyon ve his bozukluğu gibi komplikasyonlara yol açabileceği için riski yüksek bir ameliyattır.
Penisin dibindeki bağ dokusunun kesilerek penisin aşağı doğru sarkıtılması gözle görülebilen uzama, büyüme etkisi sağlasa da ereksiyon, sertleşme  halindeki bir penisin istikrarlı durmaması çok düşündürecek bir komplikasyondur.
Ereksiyon problemi olan, başka bir ifadeyle iktidarsız erkeklerde yeterli fizyolojik ve psikolojik muayenelerden sonra penis protezi ile bu sorunlara çözüm bulunabilir. Yakın zamana kadar kullanılan iki bölmeli sert silikon protezleri, devamlı ereksiyon dezavantajından dolayı, günümüzde yerini bir sübap ve bir pompası bulunan iki boru şeklindeki silikondan oluşan protez sistemine bırakmıştır. Kişi seks sırasında pompa vasıtasıyla protezi şişirmekte ve daha sonra sübapla tekrar indirebilmektedir.

Penis Estetiği İçin Kimlere Başvurmalısınız?

Penis estetiği ve penis düzeltme ameliyatları için bir “üroloji” veya “plastik cerrahi” uzmanına başvurmanız gerekmektedir.

 

Ürolog. Op.Dr. Cenap Hatipoğlu

...