Hergün  12.00 - 18.00
Pazar KAPALI
Whatsapp: 0539 8288152
 

Kızlık Zarı Dikimi

 

Kızlık zarı nın sağlam olması yani kadınlarda bakirelik olayı çoğu toplumda dini, sosyal, kültürel ve hatta ekonomik nedenlerle önemsenmektedir. Bu nedenle  özellikle istenerek veya istenmeden oluşan kazalarla zarar gören kızlık zarı ameliyatı, türk toplumunda gittikçe yaygınlaşan bir ameliyat  haline gelmiştir. Bilindiği üzere kızlık zarı oldukça esnek bir yapıya sahip bir oluşumdur.  Kimi bayanlarda bu esneklik had safada iken kimilerinde ise oldukça ince ve dayanıksız bir yapıdadır.

Bu elastik doku yaralandığı yani halk deyimiyle yırtıldığı zaman dış müdahele olmaksızın iyileşememekte ve bu yırtık hiç bir zaman kendiliğinden  kapanamamaktadır. Bu nedenle cerrahi operasyon gerektiren kızlık zarı dikimi ile hymen yani kızlık zarı eski yapısına kavuşabilmektedir.

Kızlık zarı dikimi, kızlık zarı tamiri çeşitleri nelerdir?

Kızlık zarı dikimi, kızlık zarı tamiri ameliyatın iki popüler türü mevcuttur.  
Geçici kızlık zarı dikimi veya basit himenoplasti: Bu kızlık zarı ameliyatı ile  doktor zarın yırtılan uçlarını bir araya getirmekte ve hassas ameliyat dikiş ipleriyle dikmektedir.  Bu basit operasyonda dikişler 3-7 gün arası süreyle yaranın üzerinde kalır.  Kızlık zarı, vajen ile birleştikten sonra dikişler kaldırılır. Bu kızlık zarı ameliyatı düşük düzeyde enfeksiyon kapma riski vardır.   Bu ameliyatın kesin sonuç vermesi için cinsel ilişkiden ortalama en geç 3-4 gün önce  kızlık zarının tamir edilmesi gerekmektedir.

 Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi. Bu ameliyat çok basit bir ameliyattır ve sadece lokal anestezi bile yeterli olabilmektedir. 20-30 dakika t kadar süren ameliyat sonunda ertesi günü hasta normal hayatına dönebilmektedir. Bu konulan yapay zarın  çoğu kez gerçeğinden ayırt edilmesi imkansızdır.  Beklenen cinsel ilişkiden ortalama 6 ay önce yapılmalıdır. Kalıcı bir düzeltme olduğu için yıllarca kızlık zarı sağlam olarak kalabilmektedir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı, ücreti ücretleri nedir?

Kızlık zarı dikimi fiyatı , ücreti değişken olup bu ameliyatı yapan hekimin fiyat politikasına ve kızlık zarı diktirme işleminin lokal veya genel anestezi ile olmasına da bağlıdır. Unutmamak gerek ki bir çok hekim değişik sebeplerden dolayı bu hymenoplasti yani kızlık zarı diktirme ameliyatını yapmamaktadır. Sitemizde etik sebeplerden dolayı kızlık zarı dikimi resimleri bulunmamaktadır.

 

Hymen, kızlık zarı resimleri, şekilleri ve detaylı bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edin.
 

Kızlık Zarı nedir

Kızlık Zarı Dikimi tamiri, Himenoplasti ameliyatı

Yapay Kızlık Zarı

Vajina kızlık zarı ilişkisi

Kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır

 

...